• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Нацбанк усунув адміністративні бар'єри для операцій з експорту послуг

Вилучено з «Моїх новин»

Національний банк України зняв адміністративні обмеження стосовно операцій з експорту послуг відповідно до Закону №1724-VIII, який було прийнято Верховною Радою 3 листопада і який набув чинності 3 грудня 2016 року

Нацбанк усунув адміністративні бар'єри для операцій з експорту послуг

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Для цього Національний банк вніс зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, які спрощують проведення операцій з експорту послуг:

• відтепер резиденти, які здійснюють експорт послуг (крім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав, не повинні будуть дотримуватися законодавчо встановленого строку розрахунків за цими операціями (зараз такий строк становить 120 днів);

• подаючи документи до банку, експортери зможуть не перекладати на українську мову документи, у тому числі рахунок (інвойс), викладених англійською мовою або викладених іншою іноземною мовою з одночасним викладенням англійською мовою;

• також банки зможуть використовувати копії документів, у тому числі рахунок (інвойс), в електронній формі для валютного контролю за експортно-імпортними операціями резидентів. Для цього резидент повинен буде відсканувати оригінал документа на паперовому носії інформації та засвідчити його електронним цифровим підписом  (для юридичних осіб – підписом уповноваженої особи).

Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ від 30.12.2016 р. №419 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями". Вони набувають чинності з 03 січня 2017 року.

Читайте також: Новий статус первинних документів та зміни у експорті послуг

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»