• Посилання скопійовано

НБУ актуалізував вимоги щодо етичної поведінки фінустанов стосовно споживчих кредитів

Актуалізовано порядок нагляду за додержанням законодавства про захист прав споживачів фінпослуг та обмежених платіжних послуг і вимог щодо етичної поведінки

НБУ актуалізував вимоги щодо етичної поведінки фінустанов стосовно споживчих кредитів

Національний банк України актуалізував єдиний порядок здійснення нагляду за додержанням надавачами всіх фінансових послуг (банками та небанківськими фінансовими установами), надавачами обмежених платіжних послуг та колекторськими компаніями вимог законодавства України про захист прав споживачів, у тому числі на платіжному ринку.

Актуалізація зумовлена необхідністю:

1) імплементації функцій Національного банку України в частині захисту прав споживачів фінансових платіжних та обмежених платіжних послуг відповідно до Закону України від 12.01.2023 №2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг»;

2) інтегрування в систему заходів щодо здійснення нагляду за додержанням надавачами фінансових / платіжних послуг законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг, додержанням вимог щодо взаємодії із споживачами та іншими особами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки).

Зазначений актуалізований порядок нагляду визначений у Положенні про здійснення Національним банком України нагляду за додержанням об’єктами нагляду законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг та обмежених платіжних послуг, вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості, затвердженому постановою Правління НБУ від 02.09.2022 №198 (у редакції постанови Правління НБУ від 28.09.2023 №118).

Постанова набирає чинності з 30 вересня 2023 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»