• Посилання скопійовано

НБУ підготував проєкт Положення про діяльність об’єднаних кредитних спілок

Метою проєкту постанови НБУ є забезпечення фінстійкості членів об’єднаних кредитних спілок, процесу підтримки їх платоспроможності та ліквідності, здійснення контролю за діяльністю кредитних спілок

НБУ підготував проєкт Положення про діяльність об’єднаних кредитних спілок

Національний банк України пропонує до громадського обговорення проєкт Положення про особливості діяльності об’єднаних кредитних спілок (далі – Положення).

Положення розроблено відповідно до Законів України “Про фінансові послуги та фінансові компанії” та “Про кредитні спілки” з метою забезпечення фінансової стійкості членів об’єднаних кредитних спілок, процесу підтримки їх платоспроможності та ліквідності, здійснення контролю за додержанням ними законодавства України щодо діяльності кредитних спілок тощо.

Положення визначає:

  • порядок забезпечення роботи системи з підтримки ліквідності членів об'єднаної кредитної спілки;
  • порядок створення фонду стабілізації об’єднаної кредитної спілки та обмеження щодо розміщення коштів з цього фонду;
  • особливості здійснення контролю за діяльністю членів об’єднаної кредитної спілки, зокрема особливості звітування про виявлені суттєві порушення в діяльності учасників об’єднаної спілки.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 18 грудня 2023 року на електронну адресу: NBFI.regulations@bank.gov.ua або на поштову адресу: вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

Положення набере чинності з 01 січня 2024 року, водночас об’єднані кредитні спілки матимуть піврічний термін для приведення своїх внутрішніх документів та діяльності у відповідність до вимог Положення до 01 липня 2024 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»