• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Банки не вправі відмовляти клієнтам у виплаті коштів з їх рахунків

Вилучено з «Моїх новин»

Нацбанк не запроваджував жодних обмежень на отримання клієнтами коштів зі своїх рахунків в національній валюті

Банки не вправі відмовляти клієнтам у виплаті коштів з їх рахунків

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Останнім часом окремі банки необґрунтовано почали відмовляти клієнтам у видачі коштів з їх банківських рахунків (у т.ч. - в іноземній валюті) з посиланням на буцімто заборону НБУ на вчинення таких дій.

Нацбанк у листі  від 01.04.2014 р. №19-012/13603 запевнив, що не запроваджував жодних обмежень на отримання клієнтами - фізичними особами коштів із своїх рахунків в національній грошовій одиниці.

Нормативно-правовими актами НБУ були запроваджені тимчасові (до 1 травня 2014 р.) регулятивні норми, що регулюють видачу вкладів з рахунків в інвалюті. Ці норми стосуються виключно випадків:

- дострокового розірвання депозитних угод в інвалюті та дострокового погашення ощадних (депозитних) сертифікатів в інвалюті. В цьому разі банкам надано право повертати клієнтам кошти в національній валюті за курсом купівлі іноземної валюти уповноваженого банку на день проведення операції;

- запиту клієнтів на отримання великих сум готівки в інвалюті. Банки зобов'язані здійснювати видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати банків у межах до 15000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом Національного банку України.

Натомість банки не мають жодних підстав відмовляти клієнтам у:

- виплаті коштів з їх рахунків в межах зазначених регуляторних норм;

- здійсненні переказу коштів в інвалюті, що належать клієнтам, в повному обсязі відповідно до нормативно-правових актів НБУ з питань валютного регулювання.

Новини по темі:

 - До 1 травня обмежено розмір продажу інвалюти в одні руки.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»