Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Валютно-обмінні операції підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу

Оскільки валютно-обмінні операції здійснюються шляхом внесення до каси банку готівкових коштів у національній/іноземній валюті з подальшим отриманням готівкових коштів, що підтверджується касовими документами, такі операції підлягатимуть обов'язковому фінмоніторингу

Валютно-обмінні операції підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу

Нацбанк у листі від 01.03.2016 р. №25-0008/18557 зауважив, що згідно з пунктом 4 розділу I Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні валютно-обмінні операції є касовими операціями.

Отже, оскільки валютно-обмінні операції здійснюються шляхом внесення до каси банку готівкових коштів у національній/іноземній валюті з подальшим отриманням готівкових коштів в іноземній/національній валюті, що підтверджується відповідними касовими документами, такі фінансові операції підлягатимуть обов'язковому фінансовому моніторингу.

Нагадаємо, що до валютно-обмінних операцій належать такі операції:

  • купівля у фізичних осіб - резидентів і нерезидентів готівкової іноземної валюти за готівкові гривні;
  • продаж фізичним особам-резидентам готівкової іноземної валюти за готівкові гривні;
  • зворотний обмін фізичним особам-нерезидентам невикористаних готівкових гривень на готівкову іноземну валюту;
  • конвертація (обмін) готівкової іноземної валюти однієї іноземної держави на готівкову іноземну валюту іншої іноземної держави.

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»