Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Матеріальна допомога для колишнього працівника: наслідки для підприємства

Якщо колективним договором передбачено виплату юрособою разової матеріальної допомоги колишнім працівникам (ветеранам, пенсіонерам) до святкових дат, то таку допомогу слід розглядати як нецільову благодійну допомогу, що оподатковується ПДФО

ДФС у Тернопільській області нагадує, що статтею 10 КЗпП визначено, що колективний договір складається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів.

До змісту колективного договору згідно із ст. 13 КЗпП включається, зокрема, встановлення гарантій, компенсацій, пільг. При цьому колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

З метою оподаткування матеріальна допомога, що надається без встановлення умов та напрямів її витрачання, відноситься до нецільової благодійної допомоги.

Особливості оподаткування благодійної допомоги передбачені п. 170.7 ПКУ.

Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається, зокрема, резидентами-юрособами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, встановленого на 1 січня такого року. Перевищення допомоги над вказаним розміром підлягає оподаткуванню на підставі пп. 164.2.20 ПКУ у джерела виплати за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ.

При цьому благодійник-юрособа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності.

При отриманні нецільової благодійної допомоги від благодійника-юрособи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, встановлений абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ.

Таким чином, якщо колективним договором передбачено виплату юридичною особою разової матеріальної допомоги колишнім працівникам (ветеранам, пенсіонерам) до святкових дат, то таку допомогу слід розглядати як нецільову благодійну допомогу, що оподатковується ПДФО.

Джерело
ДФC у Тернопільській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
ПДФО , Підприємці , Матеріальна допомога

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?