
Один із обов'язкових кроків реформування пенсійної системи – впровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення. На цьому наголосив Д. Гетманцев, звернувши увагу на зобов’язання України перед Європейським Союзом.
Так, вступна частина Директиви 2016/2341/ЄС “Про діяльність установ професійного пенсійного забезпечення та нагляд за ними”, яку ми зобов’язалися імплементувати відповідно до Угоди про асоціацію України з ЄС, містить готові цитати, які показують роль та значення накопичувального пенсійного забезпечення як для розвитку країни, так і для подолання бідності в умовах демографічної кризи. Отже, так як це записано в Директиві:
- Директива 2003/41/ЄС була першим законодавчим кроком на шляху до внутрішнього ринку професійного пенсійного забезпечення, організованого в масштабах Європейського Союзу. Справжній внутрішній ринок професійного пенсійного забезпечення залишається вирішальним для економічного зростання та створення робочих місць у Союзі та для подолання проблеми старіння суспільства.
- Необхідні відповідні дії для подальшого вдосконалення додаткових приватних пенсійних заощаджень, таких як професійні пенсійні схеми. Це важливо, оскільки системи соціального забезпечення зазнають усе більшого тиску, а це означає, що професійні пенсії дедалі більше розглядають як доповнення до інших пенсійних резервів. Установи професійного пенсійного забезпечення відіграють важливу роль у довгостроковому фінансуванні економіки Союзу та забезпеченні надійних пенсійних виплат. Вони є важливою частиною економіки Союзу, володіючи активами вартістю 2,5 трильйона євро в інтересах близько 75 мільйонів членів та бенефіціарів.
- Професійні пенсії повинні бути вдосконалені, однак не ставлячи під сумнів важливе значення пенсійних систем соціального забезпечення з точки зору надійного, довгочасного та ефективного соціального захисту, що повинен гарантувати гідний рівень життя в старості та, отже, посідати центральне місце в зміцненні європейських соціальних моделей.
- Зважаючи на демографічні зміни в Союзі та ситуацію щодо національних бюджетів, професійне пенсійне забезпечення є цінним доповненням до пенсійних систем соціального забезпечення.
- Держави-члени повинні захищати працівників від бідності в старості та просувати додаткові пенсійні схеми, пов’язані з трудовими договорами, як доповнення до державних пенсій.
"Але де імплементація Директиви? Скільки років вже переносяться терміни? Директива про вдосконалення, а ми ще навіть не стартували! Коли ми нарешті зрозуміємо важливість накопичувальних пенсій як для країни і суспільства в цілому, так і для кожного з нас? Коли вже в нас з'явиться термін “ринок професійних пенсій” чи “ринок послуг з пенсійного забезпечення”? Нам обов’язково нарешті треба подолати цей страх і дати шанс як економіці, так і кожній людині на гідне життя", - додав наприкінці Д. Гетманцев.