• Посилання скопійовано

Збираєтесь на пільгову пенсію за Списком №2: чи потрібно надавати довідки про пільговий характер?

Саме в довідках про пільговий характер роботи підприємство підтверджує зайнятість працівника у шкідливих і важких умовах праці протягом повного робочого дня. Тому для пенсії за Списком №2 слід подавати довідку

Збираєтесь на пільгову пенсію за Списком №2: чи потрібно надавати довідки про пільговий характер?

Пенсійний фонд України розповідає, чи потрібно тим, хто збирається на пільгову пенсію за Списком №2, надавати довідки про пільговий характер роботи, якщо до трудової книжки внесено відповідні записи.

Так, потрібно, оскільки саме в довідках про пільговий характер роботи підприємство підтверджує зайнятість працівника у шкідливих і важких умовах праці протягом повного робочого дня. При цьому у трудових книжках зазначаються умови, на яких особу прийнято на роботу.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано таку довідку. 

Важливо

Страховий стаж, що дає право на пенсію на пільгових умовах, набутий після 21.08.1992, обчислюється з урахуванням результатів атестації робочих місць, проведеної на підприємстві.

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Пенсії

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Пенсії»