Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Уряд пропонує зобов’язати українців платити аліменти на утримання літніх батьків

За словами Міністра соцполітики Андрія Реви, не лише батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітних дітей, діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків

Громадяни України повинні платити аліменти на утримання своїх батьків. Таку думку висловив міністр соціальної політики Андрій Рева, - інформує Zaxid.net

За словами Реви, не тільки батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а і діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

«Потрібно законодавчо ввести серйозну відповідальність — вони теж повинні платити аліменти на утримання батьків. У 51-й статті Конституції написано, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків», – сказав міністр.

Він зазначив, що зараз Міністерство проводить жорстку політику стосовно громадян, які не платять аліменти.

«Я вважаю це дуже правильно. Подивіться скільки тисяч нормально себе відчуваючих дорослих чоловіків, не вважають за потрібне давати кошти на виховання і розвиток своїх дітей. Буквально за місяць цим дітям більше 500 млн грн було перераховано такими недолугими батьками», – заявив Рева.

Міністр вважає, що не правильно коли дорослі чоловіки і жінки, не допомагають своїм батькам – пенсіонерам.

***

Нагадаємо, що 6 лютого 2018 р. набрав чинності Закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів, який Верховна Рада ухвалила торік у грудні. Докладніше про цей Закон ми писали тут та тут>>

Законом, зокрема, визначені нові способи покарання боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що перевищує суму, яка мала бути сплачена за 6 місяців. Так, встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, у праві кермування автомобілем, користуванні вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, у праві на полювання. Закон передбачає і «суспільно корисні роботи» для порушника.

Джерело
Zaxid.net
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Суспільство , Аліменти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 17

Новини по темі

Консультації по темі