Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ДФСУ нагадує строки сплати ЄСВ за IV квартал 2018 року

Незважаючи на те, що Звіт з ЄСВ самозайняті особи здають за рік, строки сплати ЄСВ в них квартальні. Тож, за IV квартал не встановлено спеціальних строків сплати ЄСВ. Як і за решта кварталів, внесок сплачується не пізніше 20 числа місяця, що настає за кварталом

ДФСУ в індивідуальній консультації від 05.10.2018 р. №4296/Ч/99-99-13-02-01-14/ІПК нагадує, що платниками єдиного соцвнеску є також особи, які провадять незалежну професійну діяльність (зокрема, адвокатську).

Базою нарахування ЄСВ  в такому випадку є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума єдиного соцвнеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством.

Зокрема, платники єдиного внеску, зазначені у п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Отже, граничний термін сплати єдиного внеску за IV квартал 2018 року у осіб, які провадять незалежну професійну діяльність має бути не пізніше 21 січня 2019 року.

 

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?