Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Декретні відпустки ніхто не відміняв. Уряд тільки прийняв рішення про компенсацію послуг няні

В Закон про відпустки змін щодо надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами не вносилося. Проте Постановою №427 з 1 січня 2019 року вводяться правила компенсації послуг няні
Декретні відпустки ніхто не відміняв. Уряд тільки прийняв рішення про компенсацію послуг няні

Повідомлення про скасування декретної відпустки у зв'язку з держфінансуванням послуг нянь не відповідають дійсності.

Відповідно до чинного Закону «Про відпустки» (зміни до якого не вносились) жінка має право на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами та на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Декретна відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів. За бажанням жінки або родичів у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Чутки про скасування цих соціальних відпусток ймовірно спричинені ініціативою Уряду щодо забезпечення соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.

Так, відповідно до постанови №427 з 1 січня 2019 року батькам почнуть відшкодовувати послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальною нянею». Компенсація становитиме прожитковий мінімум на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року і виплачуватиметься на умовах співфінансування з різних бюджетів.

Передбачається, що батьки наймають няню офіційно, самостійно обираючи фахівця і визначаючи умови контролю її роботи, а у кінці року їм виплатять компенсацію.

Джерело
ЮРЛІГА
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі