Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

У разі відсутності доходу ФОПи не будуть сплачувати ЄСВ: законопроект

У ВРУ зареєстровано законопроект, яким пропонується усунути норми законодавства, які створюють несприятливі умови ведення бізнесу в країні

7 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №10012 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси фізичних осіб-підприємців)".

Його авторами є Т. Острікова, О. Кужель, О. Продан та ще з десяток нардепів.

 

Для чого вносяться зміни?

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроект розроблено "з метою відновлення прав та законних економічних та соціальних інтересів фізичних осіб – підприємців шляхом удосконалення норм Закону про ЄСВ та КЗпП".

Основним завданням законопроекту є реальна державна підтримка розвитку, насамперед, малого підприємництва. Це пропонується зробити шляхом усунення (нейтралізації) норм законодавства, які створюють несприятливі умови ведення бізнесу в країні: 

  • повернення до законодавства в сфері справляння ЄСВ, яке діяло до 01.01.2017 року. Воно, на думку законотворців, є більш справедливим та зручним для ФОП;

  • усунення дискримінації за ознаками виду доходу. Так, якщо платник податків, маючи основне місце роботи, додатково інвестує у напрямку отримання пасивних видів доходу, він наразі не сплачує єдиний внесок. Але, у випадку його реєстрації підприємцем та створення власного бізнесу, за умови збереження основного місця роботи, ЄСВ повинно сплачуватись. Крім того, таке сумісництво породжує, по суті, подвійне оподаткування ЄСВ (за основним та неосновним місцем роботи), хоча відповідні державні соціальні послуги, наприклад, матеріальне забезпечення на випадок безробіття, не надаються у подвійному або адекватному внескам розмірі, що, своєю чергою, також потребує виправлення через корекцію ставки ЄСВ, що сплачується.

 

Які зміни пропонуються?

1. Виключити з платників ЄСВ підприємців, які мають основне місце роботи, де отримують заробітну плату, що дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

2. Скасувати зобов’язання сплати мінімального розміру ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяць, у якому не було отримано доходу/прибутку, сплата внеску здійснюється лише на добровільних засадах.

3. Корекція ставки ЄСВ для фізичних осіб – підприємців, зокрема, що перебувають на спрощений системі оподаткування, на відсоток який відраховується до інших фондів, крім ПФУ – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Тобто ставка ЄСВ для зазначеної категорії платників замість 22% буде дорівнювати 18,84%;

У разі прийняття, цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

Це ще не все... Крім змін для підприємців в частині ЄСВ, проектом Закону №10012 також пропонується суттєво зменшити розміри штрафів за порушення з оформлення трудових відносин. Їх пропонують зменшити до розмірів, аналогічних штрафам за порушення у сфері додержання законодавства про працю. Докладно про це читайте у новині.

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці , Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 16

Новини по темі

Консультації по темі