Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Закон щодо фінансування лікарняних та декретних після 30 червня опубліковано

29 квітня Президент підписав закон, за яким фінансування лікарняних на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 продовжиться після 30 червня. А вже 30 квітня Закон №1380 опубліковано в "Голосі України" №82, проте він набере чинності з 1 липня

29 квітня Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» №1380-ІХ. Текст закону вже оприлюднено та його опубліковано в "Голосі України" №82 від 30.04.2021 р.

Але за текстом Закону №1380 його норми набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 1 липня. Про це свідчить інформація на сайті ВРУ.

Нагадаємо, що Законом «Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я», норми якого набувають чинності 01.07.2021, серед іншого, було внесено зміни до ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Так, у новій редакції закону було передбачено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності на період реабілітаційного лікування, у той час як звичайні захворювання та травми – виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.

13 квітня під час позачергового засідання ВРУ депутати прийняли за основу та в цілому законопроект №5187 щодо виправлення цієї помилки. Тож в порядку фінансування лікарняних та декретних після 30 червня нічого не зміниться.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Лікарняні , Фонд соцстраху

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі