Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Чи сплачують ФОПи-особи з інвалідністю та пенсіонери ЄСВ за місяць набуття цих статусів?

Місяць, в якому ФОПи набули право на пенсію за віком або за вислугою років, або статус особи з інвалідністю, або досягли віку 60 років належить до базового звітного періоду для сплати ЄСВ

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи – підприємці, в тому числі підприємці – платники єдиного податку, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Для зазначених категорій платників встановлено ставку в розмірі 22% до бази нарахування єдиним внеском.

При цьому, такі платники звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли 60 річного віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу з наступного місяця після набуття такого статусу.

Місяць, в якому такі особи набули право на пенсію за віком або за вислугою років, або статус особи з інвалідністю, або досягли віку 60 років та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ДПС у Івано-Франківській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Інваліди , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі