• Посилання скопійовано

Маєте заборгованість з ЄСВ: як заповнити платіжку на сплату?

При погашенні заборгованості з ЄСВ у реквізиті «Призначення платежу» платіжки слід зазначити: у полі «Код виду сплати» - код виду сплати «140»; у полі «Додаткова інформація запису» - «погашення заборгованості з єдиного внеску»

Маєте заборгованість з ЄСВ: як заповнити платіжку на сплату?

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що Порядок заповнення реквізиту «призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» затверджено наказом Мінфіну від 22.03.2023 №148 (далі – Порядок). 

Перелік кодів видів сплати, які використовуються платниками при погашенні податкового боргу, наведено у додатку 1 до Порядку.

Так, назва коду виду сплати «Сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство» відповідає коду виду сплати «117», «Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу / заборгованості з єдиного внеску / грошових зобов’язань» – «140», «Сплата розстрочених (відстрочених) сум» – «145».

Під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні / небюджетні / єдиний / депозитний рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює такі поля: «Код виду сплати»; «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» вказується код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, згідно з додатком 1 до Порядку.

У полі «Додаткова інформація запису» заповнюється інформація щодо переказу коштів у довільній формі, залежно від конкретного випадку погашення податкового боргу (сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу; сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство; проведення взаєморозрахунків з погашення розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу).

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу»:

1. Під час перерахування коштів у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції підлягають заповненню такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» платник зазначає код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі «погашення податкового боргу з податку на прибуток».

2. Під час перерахування коштів у рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції підлягають заповненню такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» платник зазначає код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі «погашення заборгованості з єдиного внеску».

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Херсонській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»