• Посилання скопійовано

Які перевірки має право проводити Держпраці під час війни?

У період дії воєнного стану Держпраці може проводити перевірки в частині додержання вимог Закону про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин

Які перевірки має право проводити Держпраці під час війни?

Східне міжрегіональне управління і далі надає працівникам та роботодавцям консультації та рекомендації з питань законодавства про працю під час дії в Україні воєнного стану.

До Міжрегіонального управління звернулася директорка ТОВ «К» пані Світлана з Донеччини з питанням щодо проведення перевірок з питань додержання законодавства про працю під час воєнного стану. Роз’яснення надала заступник начальника відділу управління з питань праці Наталя Морозова.

У період дії воєнного стану Державна служба України з питань праці та її територіальні органи можуть здійснювати заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, в частині додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів.

Позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються у порядку, встановленому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»