• Посилання скопійовано

До кого з платників не прийде ДПС з 1 серпня: підсумки робочої групи щодо законопроєкту №8401

У законопроєкті №8401 пропишуть критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок, а також планують зменшити розміри штрафів щодо РРО та погодили редакцію щодо залишення мораторію на перевірки для прифронтових територій

До кого з платників не прийде ДПС з 1 серпня: підсумки робочої групи щодо законопроєкту №8401

Ми вже писали, які правки запропоновано Гетманцевим до законопроєкту №8401 щодо перевірок.

Зокрема, ним запропоновано встановити з 1 серпня 2023 року мораторій на перевірки ФОПів на 1 та 2 групах ЄП, надати ДПС можливість вносити зміни до плану-графіка щомісяця з урахуванням форс-мажорних обставин, наявності/відсутності безпечних умов для проведення перевірок.

Але 19 червня пройшло засідання  робочої комісії щодо цього законопроєкту.

Про це повідомив Гетманцев у своєму Телеграм-каналі.

Він підкреслив, що загальне розуміння бізнесу і колег щодо необхідності прийняття проєкту є (якщо не брати до уваги політичну позицію деяких, що не дозволяє їм підтримати владу).

Але у своєму пості голова податкового комітету ВРУ приділяв увагу питанню  відновлення перевірок. Чесно, у самого багато застережень. 

Так, за підсумками зустрічі вирішили прописати у законопроєкті критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок, а саме:

  • рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50% та більший за середньогалузевий;
  • рівень сплати ПДВ нижчий на 50% та більший за середньогалузевий;
  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;
  • заробітна плата, нарахована/виплачена податковим агентом, менша від середньої по регіону у відповідній галузі;
  • загальна сума витрат підприємницької діяльності 75% або більше загальнорічного оподатковуваного доходу, за умови що сума задекларованого доходу становить 10 і більше млн гривень.

Такі критерії обраховуються за підсумками 2021 року.

Щодо питання застосування РРО підтримали позицію малого торговельного бізнесу щодо необхідності спрощення форми чека та зменшення штрафів.

Погодили редакцію щодо залишення мораторію для прифронтових територій.

Серед іншого, внесли норми щодо продовження термінів реєстрації волонтерів та уточнили норми переходу з 2% для платників ПДВ.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»