• Посилання скопійовано

Захист бізнесу від неправомірних дій правоохоронних органів під час війни – питання національної безпеки

Представники бізнесу розробили два законопроєкти про внесення змін до КПКУ, тексти яких під час зустрічі вручено Генеральному прокурору та бізнес-омбудсмену для ознайомлення та надання пропозицій

Захист бізнесу від неправомірних дій правоохоронних органів під час війни – питання національної безпеки

Федерація разом з іншими представниками вітчизняного бізнесу за сприяння Ради бізнес-омбудсмена провела змістовну зустріч «Прокуратура і бізнес: діалог про законність» з Генеральним прокурором Андрієм Костіним, заступником Генпрокурора Дмитром Вербицьким та працівниками Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу.

Значущість розв’язання проблеми тиску правоохоронних органів на бізнес, який останнім часом значно посилився, важко переоцінити. Адже саме вітчизняні підприємці нині забезпечують безперервне постачання товарів та надання послуг, зберігають та створюють робочі місця, надають гуманітарну допомогу та загалом роблять все можливе, щоб наблизити Перемогу України у війні з російським агресором.

Саме про це говорив у своєму виступі Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, підкресливши, що неправомірні дії прокурорів, слідчих під час обшуків, вилучень грошових коштів, документів повинні отримати не тільки належну оцінку, але й покарання.

Водночас, з метою захисту статті 42 Конституції України («Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом»), Федерація роботодавців України, громадська спілка “Маніфест 42” із залученням експертів провідних юридичних компаній України розробили два законопроєкти про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, тексти яких Дмитро Олійник під час зустрічі вручив Генеральному прокурору та бізнес-омбудсмену для ознайомлення та надання пропозицій.

Законопроєкти, зокрема, містять норми щодо заборони порушення кримінальних проваджень, якщо вони стосуються господарських, цивільних, арбітражних спорів, по яким судами не прийнято рішення, що набуло законної сили; закриття кримінальних проваджень, якщо протягом певного часу у відповідному досудовому розслідуванні не проведено жодної слідчої дії; заборону арешту рахунків підприємств у кримінальних провадженнях за ознаками кримінальних правопорушень проти власності та у сфері господарської діяльності; обов’язкової аудіо- та відеофіксації обшуку та багато іншого.

За результатами дискусії було вирішено під координацією Офісу бізнес-омбудсмена проводити такі зустрічі що три місяці для обговорення проблем і пропозицій. "Це було б дуже гарним сигналом, який прибрав би багато «сірих» зон, які існують, наприклад, у законодавстві, що регулює земельні питання, повноваження правоохоронних органів для того, щоб прибрати правову невизначеність", - підкреслив Андрій Костін.

ФРУ цілком поділяє таку позицію Офісу Генерального прокурора.

Джерело: Федерація роботодавців України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»