• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Держпродспоживслужба навела результати перевірок щодо реклами за І квартал

Вилучено з «Моїх новин»

Упродовж І кварталу 2025 року фахівці Держпродспоживслужби дослідили понад 5,3 тисячі рекламоносіїв. У результаті контролю виявлено 1096 порушень рекламного законодавства

Держпродспоживслужба навела результати перевірок щодо реклами за І квартал

Заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор: «Чесна реклама – це спільна справа держави, бізнесу й суспільства. За перший квартал 2025 року спеціалісти Держпродспоживслужби перевірила понад 5 тис. рекламоносіїв по всій країні. Накладено штрафних санкцій на 2,6 млн грн».

Упродовж першого кварталу 2025 року фахівці Держпродспоживслужби дослідили понад 5,3 тисячі рекламоносіїв (об’єкти зовнішньої реклами, внутрішньої, в аудіальних та аудіовізуальних медіа, в друкованих медіа, в онлайн-медіа, на платформах спільного доступу до відео та інформації, у сфері електронних комунікацій, на транспорті).

У результаті контролю виявлено 1096 порушень рекламного законодавства, з яких:

За результатами розгляду справ Держпродспоживслужба та її територіальні органи:

  • наклали штрафних санкцій на 2,6 млн грн,
  • винесли 46 рішень про визнання реклами недобросовісною або прихованою,
  • ухвалили 62 рішення про зупинення її розповсюдження.

Найбільше порушень зафіксовано:

  • у використанні недержавної мови в рекламі – 200 справ,
  • у рекламі лікарських засобів, медичної техніки, методів лікування – 96 справ.

Добровільно порушники сплатили 1,7 млн грн штрафів. У примусовому порядку стягнуто ще 143,6 тис. грн, а на суму 93,4 тис. грн накладених штрафів подано позови до суду.

Також протягом звітного періоду розглянуто 191 звернення щодо реклами, з яких:

  • 126 – від споживачів,
  • 65 – від органів влади.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»