• Посилання скопійовано

ВС продовжує підтримувати ДПС у справах щодо нереальності операцій

ВС підтримано позицію ДПС щодо спростування реальності госпоперації з придбання за договором постачання нафтопродуктів, яким позивачу нараховано ПДВ та податок на прибуток на загальну суму 1,8 млн грн

ВС продовжує підтримувати ДПС у справах щодо нереальності операцій

ДПСУ розповідає, що судом касаційної інстанції підтримано позицію контролюючого органу щодо спростування реальності господарської операції позивача з придбання за договором поставки нафтопродуктів, яким позивачу нараховано грошові зобов’язання за платежами з податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 1,8 млн гривень.

Постановою Касаційного адміністративного суду у складі колегії суддів Верховного Суду від 23.08.2023 у справі №440/12447/21 наголошено, що при оцінці податкових наслідків господарських операцій адміністративний суд не повинен обмежуватися встановленням лише формальних умов застосування платником податкових норм шляхом подання первинних документів, що за формою та змістом відповідають законодавчим вимогам, а з урахуванням доводів податкового органу має дослідити фактичні правовідносини учасників господарських операцій, перевірити дійсний рух активів у процесі виконання операцій та встановити зв'язок складених первинних документів з реальними фактами господарської діяльності.

Зокрема, надані позивачем товарно-транспорті накладні не містять відомостей щодо постачальника, а в графі «Пункт навантаження» зазначена адреса не відповідає юридичній адресі контрагента. Також у товарно-транспортних накладних відсутні відомості про вантажно-розвантажувальні роботи та інформація про час виїзду від вантажовідправника до вантажоодержувача.

Судом касаційної інстанції враховано проведений аналіз контролюючого органу в базах даних IKC «Податковий блок» та Архіву електронної звітності ЄРПН щодо контрагента позивача та яким встановлено відсутність матеріально-технічних та технологічних можливостей, та незначну кількість трудових ресурсів, а також відсутність документів, що засвідчують відповідність продукції (паспорти якості/сертифікати відповідності).

Колегія суддів Верховного Суду зауважила,  що доводи контролюючого органу судами попередніх інстанцій були залишені поза увагою, не перевірені, не досліджені та не оцінені, що додатково підтверджує неповноту з'ясування обставин справи й передчасність зроблених судами у цій справі висновків.

Таким чином, Касаційним адміністративним судом у складі колегії суддів Верховного Суду від 23.08.2023 у справі №440/12447/21 касаційну скаргу Головного управління ДПС у Полтавській області задоволено, а рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 09.02.2022 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 21.12.2022 скасовано, а справу № 440/12447/21 спрямовано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»