Заборонено зупиняти виробництво за рішеннями про стягнення заборгованості зі сплати ЄСВ
Вилучено з «Моїх новин»
Вчора ВРУ прийняла у другому читанні (на основі законопроекту №8508) Закон про внесення змін до ст. 37 Закону про виконавче провадження
06.07.20123 655
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
Згідно з прийнятим Законом, виконавче провадження не зупиняється за рішеннями про виплату заробітної плати; відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю; стягнення аліментів; а також за рішеннями про стягнення заборгованості зі сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України та заборгованості зі сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, яка виникла до 1 січня 2011 року.
Під час примусового виконання таких вирішень суду стягнення на основні засоби, що використовуються у процесі виробництва, не звертається.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
Передбачено впровадження атестації аудиторів зі сталого розвитку відповідно до стандартів ЄС; обов’язкове застосування міжнародних стандартів з надання впевненості щодо звітності зі сталого розвитку під час виконання спеціалізованих аудиторських завдань тощо
З 01 вересня набрали чинності зміни до ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд. Вони стосуються термінології, облаштування пандусів, входів та шляхів руху. Так, аптеки зобов’язані забезпечити вільний доступ маломобільних груп населення до своїх приміщень
Удосконалюється процедура стягнення коштів із банківських рахунків боржників шляхом налагодження інформаційної взаємодії ДПС із Держказначейством та банками щодо направлення е-платіжних інструкцій на примусове списання коштів із рахунків платника у банках
Від гармонізації митного законодавства очікується синхронізація митних процедур з процедурами, запровадженими в ЄС; компанії можуть оптимізувати свої виробничі та логістичні ланцюги, бо їм не потрібно враховувати різні підходи в застосуванні митних процедур
Встановлено чіткий алгоритм дій терорганів Держгеокадастру або виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, що здійсненюють державний контроль за використанням та охороною земель, державних інспекторів та порядок оскарження таких дій
ФОП на ІІІ групі єдиного податку працює за трудовим договором на підприємстві, має бронювання та роботодавець сплачує за нього ЄСВ. Чи зобов’язаний ФОП додатково сплачувати єдиний соціальний внесок за себе як фізична особа - підприємець?
На підприємстві в липні 2026 року частину співробітників переводять на простій у зв’язку з неможливістю виконувати службові обов’язки. Як скласти відповідний наказ та як буде нараховуватись заробітна плата і ЄСВ в такій ситуації?
Підприємство оцифрувало та видало працівникам трудові книжки. Для нового працівника, трудова книжка якого не була раніше відсканована, її сканують, передають до Пенсійного фонду та видають працівнику. Чи потрібно в такому разі продовжувати вести облік руху трудових книжок?
Контрагент-нерезидент відвантажив для нашого підприємства товар через логістичну компанію. Товар був розмитнений, однак до його отримання на складі перевізника стався ракетний удар, унаслідок якого вантаж було повністю знищено. У підприємства є лише митна декларація та зобов'язання перед нерезидентом щодо оплати товару. Які подальші дії підприємства? Чи можна включити до витрат суму заборгованості перед постачальником? Які наслідки виникають з ПДВ?
Чи буде діяти КЕП отриманий в КНЕДП ДПС після 01.07.2026 року, у зв’язку із новими стандартами криптографічного захисту «Купина»? Чи буде діяти КЕП, отриманий у КНЕДП ДПС, після 01.09.2026 р. у зв’язку із застосуванням ґеш-функції за новим ДСТУ 7564:2014 «Купина»?