Головна Усі новини Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Адмінштрафи за порушення карантину пропонують зменшити

З’явився законопроєкт №5372, який передбачає пом’якшення відповідальності за порушення правил щодо карантину. Зокрема, адмінштрафи планують суттєво зменшити

13 квітня 2021 року у ВРУ зареєстровано проєктом Закону №5372, яким пропонується внести зміни до ст. 44-3 КУпАП шляхом пом’якшення санкцій за її порушення, зокрема, зменшити суму штрафів та передбачити оголошення попередження.

Зокрема, змінами до ст. 44-3 КУпАП передбачається, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом  «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами буде передбачати  накладення штрафу:

  • на громадян – від п’ятдесяти до двохсот (зараз від 1000 до 2000) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто було 17 – 34 тис. грн, стане 850 – 3400 грн,
  • на посадових осіб – від двохсот до п’ятисот (зараз від 2000 до 10 000) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто було 34-170 тис. грн, стане 3,400 – 8,5 тис. грн. 

Таке вражаюче зменшення суми штрафів ініціатори законопроєкту пояснюють тим, що станом на сьогодні складено понад 50,5 тисяч протоколів за порушення правил карантину,  суди розглянули більше 18,5 тисяч адміністративних справ за статтею 44-3 КУпАП, з яких лише 1,6 тисяч (або менше 10% від загальної кількості розглянутих) стали підставою для накладення адміністративного стягнення. При цьому судді зазвичай ухвалювали рішення на користь «порушників», застосовуючи у вигляді покарання попередження, яке не передбачено санкцією цієї статті.

Тому наступною запропонованою законопроєктом зміною буде те, що перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, викличе або попередження, або накладення штрафу на громадян від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн). Тобто розмір штрафу не зміниться, але застосування штрафу стане не обов’язковим і вибір покарання відбуватиметься на розсуд судів.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Законопроекти , Штрафи , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі