Главная Все новости Финансы и банки НБУ и банковская система

Глава Рады НБУ предупредил о рисках на валютном рынке

В ближайшие месяцы долговые факторы будут давить на валютный рынок в Украине. Об этом написал глава Рады НБУ Богдан Данилишин на своей странице в Facebook

РБК-Україна розповідає, що як зазначив Данилишин, найближчим часом одним із найсильніших викликів буде погашення держборгу у інвалюті. У травні-грудні потрібно виплатити 3,5 млрд доларів за зовнішнім держборгом і 2,8 млрд доларів за валютними ОВДП. Сумарно – 6,3 млрд доларів. Піковими періодами є травень і вересень – по 1,7 млрд доларів.

Голова Ради НБУ звернув увагу на ситуацію з ОВДП. З одного боку, на травень-липень припадає пік за валютними ОВДП – потрібно виплатити 1,7 млрд доларів. З іншого – «тиснути» на валютний ринок буде й погашення короткострокових гривневих ОВДП, які нерезиденти придбали в лютому-квітні.

Станом на 13 травня вкладення нерезидентів в ОВДП становили 39,2 млрд грн, порівняно з початком року вони зросли майже в 6,5 разу, – близько 1,5 млрд доларів (у доларовому еквіваленті) іноземці вклали в короткострокові ОВДП цього року.

«Імовірно, у липні-вересні значна частина коштів після погашення гривневих ОВДП буде конвертуватися в інвалюту та виводитися з України», – вважає голова Ради НБУ.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, портфель нерезидентів облігацій внутрішнього державного займу (ОВДП) України з початку року зріс більше ніж у шість разів і на кінець травня становить близько 39,7 млрд грн.

Як повідомлялось раніше, пікові місяці виплат за держборгом України в 2019 році збігаються з активними політичними процесами.

Джерело
РБК-Украина
Рубрика:
Финансы и банки / НБУ и банковская система
Теги:
Валюта , Задолженность , Банки

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +