Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Повышение помощи при рождении ребенка с 2022 года: кто больше?

В ВРУ зарегистрирован еще один альтернативный законопроект с целью повышения размера помощи при рождении ребенка

Нагадаємо, що 26 травня Кабмін схвалив проєкт Закону про підвищення суми виплати після народження дитини. Урядовий законопроєкт №5585 передбачає підвищення виплат з бюджету після народження дитини з 1 січня 2022 року до 50 тисяч гривень. Виплата допомоги буде проводитися одноразово в розмірі 25% загального розміру, решта суми буде виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабміном. Більше ми розповідали тут.

1 червня був зареєстрований у ВРУ альтернативний законопроєкт №5585-1 (авторства Д. Гетманцева та кількох десятків інших нардепів). Ним пропонувалося встановити такий розмір допомоги при народженні дитини: при народженні першої дитини – 50 000 грн, другої дитини - 100 000 грн, третьої і кожної наступної дитини - 150 000 грн. Більше подробиць - у новині.

А тепер маємо ще один альтернативний варіант - законопроєкт №5585-2. Його зареєстрував 11 червня у ВРУ нардеп О. Качура ("Слуга народу").

Текст законопроєкта можна завантажити тут, а порівняльну таблицю ось тут.

Законопроєктом передбачено, що допомога  при народженні дитини призначатиметься у розмірі, що залежатиме від кількості дітей у сім’ї. 

Допомога при народженні дитини призначається в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років та виплачується виходячи з розміру прожиткового мінімуму встановленого на момент призначення виплати допомоги. 

Допомога при народженні дитини запропоновано нараховувати в таких розмірах:

  • при народженні першої дитини –  25 розмірів прожиткового мінімуму,
  • другої дитини – 50 розмірів прожиткового мінімуму,
  • третьої і кожної наступної дитини – 70 розмірів прожиткового мінімуму. 

Виплата допомоги при народженні дитини здійснюватиметься одноразово в фіксованій сумі та рівними частинами впродовж 36 місяців.  Одноразова сума виплати при народженні дитини становить:

  • при народженні першої дитини – у розмірі 10 прожиткових мінімумів,
  • при народженні другої дитини – у розмірі 15 прожиткових мінімумів,
  • при народженні третьої та кожної наступної дитини у розмірі 20 прожиткових мінімумів. 

Решта суми допомоги при народженні дитини виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому КМУ.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2022 року. 

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Законопроекты , Общество , Материальная помощь , Финансовая помощь

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 6

Новости по теме

Консультации по теме