Главная Все новости Госрегулирование Другое

Минюст отменил госрегистрацию методики расчета платы за сверхнормативные выбросы в атмосферу

Эта Методика устанавливала порядок определения размеров возмещения убытков, причиненных государству в результате сверхнормативных выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух стационарными источниками субъектов хозяйствования

Мін'юст наказом від 11.05.2019 р. № 1453/5 скасував рішення про державну реєстрацію наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.12.2008 року № 639. Ним було затверджено Методику розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Ця методика встановлювала єдині на території України правила визначення розмірів відшкодування і стягнення збитків в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Поширювалася вона на державних інспекторів України з  охорони  навколишнього  природного  середовища   та   державних інспекторів   з  охорони   навколишнього   природного  середовища відповідних територій (далі - державні інспектори) при  розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне  повітря, що  виявлені  за  результатами  державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства. 

Нагадаємо, що 2 серпня 2018 року Окружний  адміністративний суд м. Києва  визнав Наказ №639 протиправним і не чинним.

Тоді Мінприроди, не погодившись із судовим рішенням, подало апеляційну скаргу до Київського  апеляційного адміністративного суду (нині Шостий апеляційний адміністративний суд), який також прийняв рішення не на користь цього наказу.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що відміна методики унеможливить нарахування збитків і фактично створить «амністію» для підприємств-забруднювачів, і як наслідок погіршить екологічну ситуацію в країні. 

«Такі дії приведуть до безкарності забруднювачів атмосферного повітря, що сприятиме подальшому безвідповідальному порушенню  природоохоронного законодавства. Великі  підприємства, ТЕСи та ТЕЦи  не будуть здійснювати  заходи по скороченню викидів, а ті, які працюють без дозволу, не вважатимуть за необхідне його отримати. А це в свою чергу призведе до несплати податку до державного бюджету і повного безконтролю в цьому напрямку», - зазначав свого часу Міністр.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Регистрация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме