Главная Все новости Госрегулирование Другое

Гетманцев напомнил о возможности снизить арендную плату за локдаун

По позиции Гетманцева, арендаторы, которые в период карантина не могут использовать помещения, имеют право на снижение арендной платы

Гетманцев у своєму профілі в Facebook наголосив, що з моменту встановлення карантину, введеного Постановою № 211 (із наступними змінами і доповненнями), і до його відміни (скасування) в установленому законом порядку, плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

Відповідні норми передбачені п. 14 прикінцевих та перехідних положень Цивільного Кодексу України.

"Цю норму ми провели з величезним опором, в одному з торішніх антіковідовскіх законів, і зараз вона міститься в пункті 14 перехідних положень Цивільного кодексу України.

За нею, з моменту введення карантину в березні 2020 і до його скасування, орендна плата на вимогу орендаря підлягає зменшенню до фактичних витрат на утримання майна (тобто не більше вартості комунальних послуг і податків). Застосовується цей пункт протягом всього терміну, коли орендоване майно не могло використовуватися у підприємницькій діяльності в повному обсязі.

З огляду на те, що карантин, починаючи з березня 2020 року хоч і змінювався за параметрами, але не скасовувався, а посилення карантину для багатьох привело до неможливості використання орендованого майна в повному обсязі, то в даному випадку всі умови для зниження орендної плати дотримані", - підкреслив Гетманцев.

***

 

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

 

Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Аренда , COVID-19

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме