Главная Все новости Налогообложение Акцизы

Единый госреестр расходомеров-счетчиков: утверждены Структура и формы электронных документов

Минфин утвердил Структуру и формы электронного документа для наполнения Единого государственного реестра расходомеров-счетчиков объема произведенного спирта этилового

Мінфін наказом від 27.01.2021 р. №43 (зареєстрований в Мін'юсті від 01.04.2021 р. за №425/36047) затвердив:

1. Структуру Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

2. Форми електронних документів:

  • довідки про витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту етилового та/або обсягу виробленої продукції;
  • довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків спирту на акцизному складі виробника спирту та/або виробника окремих видів продукції.

Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового (далі - Реєстр) - це електронна база даних, яка містить інформацію про наявність у суб'єктів господарювання витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового (далі - витратоміри спирту), витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, визначеної у підпунктах "д" - "ж" пп. 229.1.1 ПКУ (далі - витратоміри продукції), їх серійні (ідентифікаційні) номери, про позитивний результат повірки та/або оцінку відповідності таких витратомірів, про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у декалітрах 100-відсоткового спирту, про добові фактичні обсяги отриманого спирту етилового та обсягу продукції, виробленої з його використанням.

Адміністратором та держателем Реєстру є ДПСУ.

Реєстр наповнюється інформацією, яку вносять розпорядники акцизних складів, на території яких виробляється спирт етиловий, та суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво продукції, визначеної у підпунктах "д" - "ж" пп. 229.1.1 ПКУ, з використанням спирту (далі - виробники окремих видів продукції).

Реєстр складається із інформації, яка міститься у Довідці про витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту етилового та/або обсягу виробленої продукції та Довідці про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків спирту на акцизному складі виробника спирту та/або виробника окремих видів продукції, затверджених цим наказом.

ДПСУ доручено забезпечити створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового (далі - Реєстр), а саме:

  • внесення до Реєстру податкової інформації про розпорядників акцизних складів, на території яких виробляється спирт етиловий, суб'єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної у підпунктах "д" - "ж" підпункту 229.1.1 ПКУ (далі - виробники окремих видів продукції), про встановлені витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту етилового, витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції;
  • приймання від розпорядників акцизних складів, виробників окремих видів продукції електронних документів за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем для наповнення Реєстру;
  • обробку надісланих електронних документів та автоматичне перенесення з них даних до Реєстру;
  • збереження даних, що містяться у Реєстрі;
  • захист інформації, що міститься у Реєстрі;
  • інформаційну взаємодію Реєстру з іншими державними електронними інформаційними ресурсами, зокрема правоохоронних органів, через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 09.04.2021 р. не опублікований.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Регистрация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме