Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

Как рассчитывается налог на недвижимость для физлиц: пример от ГФС г. Киева

Согласно решению КГГА в 2018 году в Киеве установлена ставка налога в размере 1% минимальной заработной платы

ДФС у м. Києві розповідає, що одним з найбільш поширених запитань з боку платників податків, які отримали повідомлення-рішення про необхідність сплати податку на нерухомість є запитання: Чому саме така сума податку вказана у платіжці?

Розглянемо такий розрахунок на прикладі однієї з найбільш поширених ситуацій, коли фізична особа, яка отримала таке повідомлення, має у власності квартиру у місті Києві загальною площею 80 м2.

Сума податку розраховується наступним чином:

Від 80 м2 (площа квартири) віднімаємо 60 м2 (пільгова площа нерухомості) – дорівнює 20 м2 – це і є базою оподаткування.

Згідно рішення КМДА в Києві встановлено ставку податку в розмірі 1% мінімальної заробітної плати.

Розраховуємо вартість 1 м2:

3723 грн (мінімальна заробітна плата на 01.01 2018 р.) множимо на 1% (ставка) й отримуємо 37,23 грн.

20 м2 множимо на 37,23 грн – отримуємо суму податку до сплати розміром 744,60 грн.

Слід нагадати, що у 2018 році ця сума становила 480 грн, але, в зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати, відповідно, змінилася сума податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Також, варто зазначити, що згідно з п. 266.4 ПКУ база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку зменшується:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м2;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м2;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (квартира + будинок), – на 180 м2.

Об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей звільняються від оподаткування (пп. «л» пп. 266.2.2 ПКУ).

 

Від редакції: Нагадаємо, що фізособа-власник об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

***

Читайте також:

Джерело
ДФС у м. Києві
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Недвижимость

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?