Главная Все новости Налогообложение НДС

Обеспечение подрядчика топливными смарт-картами: последствия по НДС

ГНС рассказала о налоговых последствиях по НДС операции по передаче заказчиком исполнителю топливных смарт-карт для выполнения работ по договору перевозки

Згідно з пп. "а" і "б" п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів (послуг), місце постачання яких, відповідно до ст. 186 ПКУ, розташоване на митній території України.

Отже, щоб вирішити, чи оподатковується ПДВ передача підряднику паливної смарт-картки, слід визначити, чи є це постачанням товарів/послуг на території України. Податківці у ІПК від 10.09.2019 р. №101/6/99-00-07-03-02-15/ІПК вважають, що ні.

Вони зазначають, що якщо підприємство укладає договори перевезення вантажів з іншими СГ і забезпечує їх паливними смарт-картками, які придбаваються товариством у постачальників пального, переходу права власності на таке пальне не відбувається.

Тому податківці роблять висновок, що оскільки право власності на пальне не переходить, то на суму використаного підрядником пального підприємство замовник ПЗ з ПДВ не нараховує.

Це, звісно, спрощує життя замовнику робіт. Але не слід забувати, що ІПК має індивідуальний характер і захистить при податковій перевірці лише того, хто її для себе отримав. Тому, якщо платник податку планує використовувати озвучений податківцями підхід, йому варто отримати власну ІПК.

 

А як же ж податковий кредит?

Слід пам’ятати, що паливні картки передбачають здійснення постачальнику певної передоплати за таке пальне. І сплачує за таке пальне, як правило, покупець, якому постачальник і надає паливну катку. Якщо такий покупець є платником ПДВ, він отримує право на податковий кредит на підставі відповідним чином складеної і зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

 

Але ж пальне використав підрядник!

Якщо податківці не вважають, що передача йому пального замовником є постачанням, то чи не призведе таке використання до виникнення ПЗ з ПДВ? У коментованій ІПК податківці вважають, що ні. І все тому, що підрядник використав таке пальне не просто так, а при виконанні робіт для замовника, який передав смарт-картку.

Зважаючи на те, що таке пальне було використано в господарській діяльності (використано перевізниками для виконання послуг за договором для замовника) ДПСУ у коментованій консультації роз’яснює, що при здійсненні такої операції п. 198.5 ПКУ не застосовується, а ПК, сформований платником податку при придбанні таких смарт-карт, що передаються, не коригується.

А ось якщо б платник податку забезпечував смарт картками сторонню організацію, що не виконує роботи на його користь, то ПЗ з ПДВ за п. 198.5 ПКУ все ж таки довелося б донарахувати.

 

Наприкінці зверніть увагу!

У коментованій консультації податківцями вказується, що договором між виконавцем і замовником передбачено норми використання пального та мета його використання (в даному випадку вантажні перевезення).

Вважаємо, що це є важливою умовою для подальшого доведення податківцям «господарського» напряму використання такого пального.

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Акциз , НДС , Горючее

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?