Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Як заповнювати Книгу обліку доходів «єдинникам»? Нагадування від ДФС

Податківці нагадали особливості ведення Книгу обліку доходів (витрат) підприємцями-платниками єдиного податку

ДФС у Запорізькій області нагадує, що платники ЄП І і ІІ груп та платники ЄП ІІІ групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Записи у Книзі доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Підприємці – платники ЄП ІІІ групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат.

Записи у Книзі доходів та витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема, оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на ЄСВ тощо.

Для реєстрації Книг такі платники ЄП подають до фіскального органу за місцем обліку примірник книги, у разі обрання способу ведення книги у паперовому вигляді.

Дані Книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника ЄП.

Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Форми та порядок ведення книги обліку доходів платників ЄП 1-ї і 2-ї груп та платників ЄП 3-ї групи, які не є платниками ПДВ, та книги обліку доходів і витрат для платників ЄП 3-ї групи, які є платниками ПДВ, затверджені наказом МФУ від 19.06.2015 р. №579.

Зазначена норма визначена пп. 296.1.1 ПКУ.

Джерело
ДФС у Запорізькій області
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , Єдиний податок , ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?