Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Фізособа-«єдинник» здійснює експорт товарів: що з доходом?

Як визначається дохід «єдинника» при здійсненні експорту товарів, якщо валютні кошти надходять на розподільчий рахунок та частина валютної виручки підлягає обов’язковому продажу?

Податківці у підкатегорії 107.04 «ЗІР» нагадують, що відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ПКУ).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПКУ).

Разом з цим, згідно з ч. 4 ст. 5 Закону «Про валюту і валютні операції» порядок проведення розрахунків за валютними операціями визначається НБУ.

НБУ має право встановлювати граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів (абз. 1 ч. 1 ст. 13 Закону «Про валюту і валютні операції»).

У разі встановлення НБУ граничного строку розрахунків за операціями резидентів з експорту товарів грошові кошти підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України у строки, зазначені в договорах, але не пізніше строку та в обсязі, встановлених НБУ (ч. 2 ст. 13 Закону «Про валюту і валютні операції»).

Резидентами, зокрема, є фізичні особи – підприємці, зареєстровані згідно із законодавством України (пп. «б» п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону «Про валюту і валютні операції»).

Згідно з пп. 1 п. 24 розд. ІІІ Положення №5, обов’язковому продажу на валютному ринку України підлягають надходження в іноземній валюті із-за кордону на користь, зокрема, фізичних осіб – підприємців.

Надходження в іноземній валюті, зазначені в п. 24 розд. III Положення, підлягають обов’язковому продажу на валютному ринку України банкам та/або НБУ, зокрема, з 1 березня 2019 року – у розмірі 30%. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними з урахуванням положень валютного законодавства (п. 25 розд. ІІІ Положення).

Банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з п. 24 розд. III Положення поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на розподільчий рахунок (п. 28 розд. ІІІ Положення).

Пунктом 29 розд. ІІІ Положення банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті:

  1. без доручення клієнта;
  2. виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

Враховуючи те, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні, то до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України.

Валютні кошти перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи – підприємця.

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Доходи , Експорт , Єдиний податок , Підприємці , Податкова консультація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?