• Посилання скопійовано

Громадяни-пільговики не оплачують проїзду, проте платять автостанційний збір

Спір щодо сплати автостанційного збору фізособами, які мають пільги на проїзд, врешті-решт дійшов до суду

Громадяни-пільговики не оплачують проїзду, проте платять автостанційний збір

Так, в одній справі Прокурор звернувся до суду з позовом, у якому просив зобов’язати Товариство привести у відповідність до вимог чинного законодавства наказ голови правління, яким затверджені тарифи на автостанційні послуги. Зокрема, цим наказом сплачувати автостанційний збір зобов'язали й окремі категорії громадян, які мають право на безоплатний проїзд.

Суди в свою чергу розділились у поглядах на цю проблему: одні стверджують, що громадяни-пільговики не звільняються від сплати автостанційного збору, оскільки він сплачується за послуги саме автостанціям; інші вважають, що громадяни-пільговики не зобов’язані сплачувати автостанційний збір всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також автобусами приміських і міжміських маршрутів через наявність пільг на проїзд.

Водночас, слід виходити з того, що автостанційний збір — це плата за надання послуг автостанціями при придбанні квитка. Тому, слід враховувати й те, де саме та у який спосіб придбавається квиток (що надає право на пільговий проїзд) — на автостанції чи безпосередньо у транспорті.

Так, приписи Закону про автомобільний транспорт та Правила обслуговування пасажирів на автостанціях дають підстави вважати, що договір перевезення пасажирів, які мають право на безплатний проїзд автобусами приміських і міжміських маршрутів і виявили бажання скористатися таким правом, може бути укладений лише усно при придбанні квитка на пільговий проїзд і вважається укладеним з цього моменту.

Саме такий квиток є документом пасажира, що користується пільгою. На його підставі виконується перевезення цієї особи автобусом приміського чи міжміського маршруту.

Водночас, при користуванні автобусами міських маршрутів такі пасажири квиток на пільговий проїзд не придбавають, а договір перевезення укладається в момент посадки “пільговиків” в автобус — в такому разі документом, на підставі якого виконується перевезення, є посвідчення особи встановленого зразка. При цьому, вартість проїзду особи - “пільговики” не сплачують. В даному випадку йдеться про суму, за якою автомобільний перевізник здійснює перевезення, що включає вартість тарифу, страховий платіж та ПДВ, у разі користування автобусами міських, приміських та міжміських маршрутів.

У разі ж отримання квитка у квитковій касі автостанції на пільговий проїзд автобусом приміського або міжміського сполучення особа -”пільговик” має сплатити автостанційний збір. Оскільки він не входить до вартості проїзду та є платою за надання автостанціями обов’язкових послуг, пов’язаних з проїздом пасажирів автобусними маршрутами загального користування. Пільг щодо сплати цього збору чинним законодавством не встановлено.

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»