Важливі теми
  • Скопійовано

Військовозобов’язані не зможуть вільно їздити по Україні без дозволу (оновлено)

Військовозобов'язані чоловіки в Україні не зможуть пересуватися вільно територією України. Для цього необхідно отримати відповідний дозвіл

Військовозобов’язані не зможуть вільно їздити по Україні без дозволу (оновлено)

Генеральний штаб ЗСУ в Фейсбук повідомляє, що норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю. 

Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни. 

 

Офіційна інформація від головнокомандувача ЗСУ 

Головнокомандувач ЗСУ на своїй сторінці у Фейсбуці наголосив:

"Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані!

Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі!

Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК.

Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося"

 

UPD_06/07/2022

Не потрібні будуть дозволи військовозобовʼязаним для пересування територією України.

Президент наказав скасувати заборону щодо переміщення військовозобов’язаних країною без дозволів. Таке рішення він оголосив під час доповіді головнокомандувача ЗСУ. Про це ми писали тут.

 

UPD_06.07.2022

Начальником Генерального штабу ЗСУ з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола питання щодо дозволів на пересування прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання. Про це ми писали тут.

 

 

 

  

 

 

Чи заборонять пересуватися військовозобовʼязаним чоловікам: позиція координатора адвокатів ЗСУ

Військовозобов'язані чоловіки можуть пересуватися Україною без отримання відповідних дозволів. Однак при зміні місця свого проживання вони повинні звернутися до відповідних органів.

Про це в коментарі РБК-Україна розповіла координатор руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека.

 

Невірне трактування

Вона пояснює, що в повідомленні Генерального штабу йдеться виключно про впорядкування обліку осіб, які змінюють саме місце проживання, місце реєстрації.

«Тобто це відбувається за тими законами, які в нас уже давно були ухвалені», – ствреджує Рябека.

Таким чином, особа, яка змінює місце проживання, повинна була звернутися – на той час – в військкомат, а сьогодні – до центра військового комплектування – знятися з обліку і поїхати стати на облік в новому місці, що не являється новим правилом.

«Можливо, опублікований документ трохи незрозуміло виписаний. Але, дійсно, мета така – щоби впорядкувати цей облік, щоби наші центри комплектування мали певний порядок. Тобто це більше внутрішній документ, але спільнота тлумачить його так, як хто зрозумів», – припускає Рябека.

 

Пересуватися Україною без дозволів можна

Тобто, не йдеться про те, що для виїзду з міста, з області, з села до села чи з району до району треба брати дозвіл. Ні. Мова йде про те, коли особа змінює місце проживання або місце реєстрації.

«Сьогодні ще будуть відбуватись певні наради, щоби юридично впорядкувати цей документ та внести поправки для того, щоби він був більш правильний. Ніхто не хоче зупинити економіку, бізнес. Тобто такої мети не ставилось», – підсумувала координатор руху адвокатів ЗСУ.

 

Що цьому передувало

Нагадаємо, що в інфопросторі почала поширюватися інформація про те, що військовозобов'язаним заборонений виїзд із міста проживання без дозволу військкомату.

При цьому першою, хто опублікувала цю інформацію стала Запорізька ОВА.

Вже сьогодні Генштаб звернувся до громадян із роз'ясненням, що нібито під час воєнного стану такі обмеження можливі.

«Тобто треба отримати дозвіл на виїзд за межі місця проживання(місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час», – пояснили в Генштабі, чим спровокували хвилю негативних коментарів.

***

Читайте такожЗеленський прокоментував обовʼязковість дозволів воєннозобовʼязаних по Україні

***

Джерело: Збройні Сили України

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»