• Посилання скопійовано

Хто отримає компенсацію за втрачене житло у першу чергу?

Розгляд заявок на отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене внаслідок війни житло відбуватиметься через цифрові інструменти, тому жодна комісія не зможе впливати на черговість заявок

Хто отримає компенсацію за втрачене житло у першу чергу?

Розгляд заявок на отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене внаслідок війни житло відбуватиметься через цифрові інструменти, тому жодна комісія не зможе впливати на черговість заявок. Вони надходитимуть в автоматичній черзі, втім перевага надаватиметься військовослужбовцям, багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю та демобілізованим.

Про це розповіла голова Комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в інтерв’ю Kyiv Post.

«Якщо ти громадянин України, і в тебе зруйноване житло, ти маєш право отримати компенсацію. Компенсація є двох видів. Якщо в тебе знищена квартира, ти отримаєш житловий сертифікат, вартість якого розраховується дуже просто. Береться метраж квартири, який зафіксований у правовстановлюючих документах, і помножується на вартість для компенсації, яку визначить уряд. Для кожного регіону він буде свій з урахуванням різних характеристик», – розповіла вона.

Нині механізм, як визначати цю вартість, тільки напрацьовується. Але він буде максимально наближений до того, щоб людина могла купити за ринковою вартістю те житло, яке вона забажає.

«Ми, до речі, прописали в законі, що не важливо, де розташовувалось зруйноване житло. Людина зможе використати житловий сертифікат у будь-якому населеному пункті», – зауважила народна депутатка.

За її словами, для власників приватних будиночків – ширший вибір. Вони можуть або отримати житловий сертифікат і обміняти його на квартиру, або отримати цільові кошти на придбання будівельних матеріалів чи виконання будівельних робіт, щоб збудувати свій будинок на тій самій земельній ділянці, де він був зруйнований.

Наприклад, ви мали будиночок у Харківській області, де ринкова ціна до війни – 15 тис. грн за квадратний метр. Площа його становила 100 квадратних метрів. Компенсовані 1,5 млн грн можна буде використати в будь-якому населеному пункті. Якщо грошей не вистачає, можна докласти власні гроші і купити квартиру у Львові.

Джерелом фінансування, яке можна буде використовувати на надання таких компенсацій, стане Фонд ліквідації наслідків збройної агресії РФ. До цього фонду були спрямовані перші 17 млрд грн, арештовані кошти дочірніх банків «Сбербанку» та інших російських банків, які працювали в Україні.

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»