• Посилання скопійовано

Увага! Воєнний стан діятиме до 12 серпня: опубліковано Закони

9 травня Президент В. Зеленський підписав закони щодо продовження воєнного стану та загальної мобілізації з 14 травня ще на 90 діб (раніше законопроєкти №11234 і №11235). 10 травня їх було опубліковано в "Голосі України"

Увага! Воєнний стан діятиме до 12 серпня: опубліковано Закони

Нагадаємо, що Законами №3564-IX і №3565-IX було продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію з 14 лютого на 90 днів (тобто до 14 травня 2024 року). Про наслідки цього для бізнесу ми в деталях розповідали у цій статті. А всі дати продовження дії воєнного стану можна переглянути в нашому довіднику тут. 

Та, на жаль, війна триває. З огляду на це, 8 травня 2024 року ВРУ підтримала в цілому законопроєкти:

  • №11234 "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні",
  • №11235 "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації".

9 травня Президент В. Зеленський підписав відповідні Закони №3684-ІХ та №3685-ІХ. Ними передбачено продовження воєнного стану та загальної мобілізації з 05 годин 30 хвилин 14 травня 2024 року строком на 90 днів (тобто до 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року).

Закони набирають чинності з дати офіційного опублікування.

10 травня їх було опубліковано в "Голосі України". З 14 травня вони наберуть чинності.

Нагадаємо, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що запроваджується в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Він передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

***

Читайте також:

Продовження воєнного стану до 12 серпня 2024 року: які наслідки для бізнесу?

 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»