
Ми вже писали, що Мінфін оприлюднив законопроєкт, яким планується встановлення обов’язку для операторів цифрових платформ здійснювати збір певної інформації про користувачів таких цифрових ресурсів та щороку подавати до ДПС звіт про доходи.
Це логічне продовження компанії контролю за торгівлею фізособами товарами в Інтернеті. Ми наводили інформацію, що якщо ви продаєте товари більше трьох разів протягом року і не зареєстровані як ФОП, податківці вважатимуть таку діяльність підприємницькою і вимагатимуть не тільки сплати податків, а і застосування РРО/ПРРО (якщо цього вимагає закон).
Окремо зупинялися на поясненнях Южаніної, звідки взялася тема оподаткування доходів, отриманих від продажів через цифрові платформи.
А зараз вона у своєму Телеграм-каналі вказала, що українці не в захваті від планів влади зобов’язати цифрові платформи, такі як OLX, Prom та Rozetka, передавати до податкової інформацію про доходи всіх своїх продавців.
За даними дослідження Active Group ТІЛЬКИ 1,7% опитаних вірить, що ця ініціатива істотно покращить добробут українців, ще 7,5% - що покращить хоча б трохи.
Більшість же (56,1%) вважає, що це призведе до погіршення майнового стану громадян України.