• Посилання скопійовано

Мінекономіки пообіцяло послабити валютні обмеження для бізнесу

Під час робочої наради учасники обговорили питання дерегуляції, грантового фінансування, кредитування підприємств, відшкодування ПДВ, завищення митної вартості товарів, обмежень щодо переміщення валюти за кордон

Мінекономіки пообіцяло послабити валютні обмеження для бізнесу

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко зустрілася з членами Федерації роботодавців України (ФРУ), щоб обговорити нагальні економічні виклики та можливості для післявоєнної відбудови. Під час робочої наради учасники обговорили питання дерегуляції, грантового фінансування, кредитування підприємств, відшкодування ПДВ, завищення митної вартості товарів, обмежень щодо переміщення валюти за кордон та інші проблеми бізнесу.

«Ми очікуємо, що вже цього року Україна зможе перейти до тренду зростання економіки. Зараз ми маємо вікно можливостей для розробки стратегій відбудови країни в післявоєнний період. Тому саме зараз ми працюємо над розширенням програм підтримки бізнесу. Дерегуляція, яку ми започаткували, має стати імпульсом для розвитку бізнесу. Ми хочемо вислухати підприємців, щоб почути, які регуляторні бар’єри мають бути зняті найближчим часом та які інші питання має вирішити Уряд, щоб бізнес міг відновлюватись, розвиватись і створювати нові робочі місця», – наголосила Юлія Свириденко.

Виявилось, що найбільше підприємців хвилюють проблеми кредитування. Адже за існуючими правилами є багато умов для отримання пільгових кредитів, які підприємці не можуть виконати з об’єктивних причин через війну. Бізнесмени скаржаться, що часто банкам простіше купити депозитні сертифікати НБУ, ніж кредитувати український бізнес, враховуючи воєнні ризики.

Також з боку бізнесу порушувалися питання зміни валютного регулювання. Адже для деяких проектів з довгим технологічним циклом терміни повернення валютної виручки за 180 днів є замалими.

«Ми ще раз спробуємо розробити критерії відповідності, які б надавали бізнесу можливість направляти частину валютної виручки на власні потреби і погодити їх з НБУ», – запевнила Юлія Свириденко.

Своєю чергою, бізнесмени порушили питання розширення фінансування грантових програм для переробки. Адже саме за рахунок них можна було б виробляти товари з більшою часткою доданої вартості на території України, що, відповідно, створить нові робочі місця і стимулюватиме українців повертатися додому.

«Зараз ми ведемо переговори зі Світовим Банком, щоб залучити їхнє фінансування для грантів українських переробних підприємств і розширити їхні ресурси. Також можливо нам вдасться розробити разом з Європейським інвестиційним банком інструменти пільгового кредитування переробної галузі. Будемо проводити перемовини і з іншими фінансовими донорами щодо їхнього залучення до таких програм», – заявила Юлія Свириденко.

За її словами, найбільшу підтримку бізнесу держава може надати через державні закупівлі для пріоритетних проєктів відбудови. Наприклад, найближчим часом будуть потрібні машини для розмінування, тому виробникам вже треба починати розробляти відповідні моделі.

На деокупованих територіях, зокрема на Херсонщині, нині відбувається розмінування територій, і агрокомпанії найближчим часом зможуть розпочати посівну. Але на багатьох підприємствах російськими військами було знищене обладнання та розкрадені склади з готовою продукцією. Для них важливим є отримання банківських кредитів для відновлення виробництва. Наразі Міністерство економіки України напрацьовує механізми пільгового кредитування таких підприємств.

«Я вдячна бізнесу за те, що ви продовжуєте працювати і забезпечувати надходження до бюджету. На сьогодні половину державних видатків перекривають міжнародні донори. Але ми розуміємо, що без грошей  українського бізнесу в нас не було б армії, адже гроші від допомоги не можна витрачати на військові потреби. За минулий рік ми разом з вами подолали декілька криз, які б ми не змогли пройти поодинці. Дуже дякую за те, що ви підтримуєте державу, а ми своєю чергою будемо намагатись підтримувати вас і робити все можливе, щоб українська економіка почала зростати вже найближчим часом», – резюмувала Юлія Свириденко.

У відповідь представники бізнесу висловили віру в перемогу України у війні проти Росії та готовність інвестувати у відновлення та реконструкцію своїх підприємств.

Довідково:

Федерація роботодавців України (ФРУ) представляє інтереси 8500 підприємств, які сукупно генерують 70% ВВП України і дають роботу близько 5 млн людей.

На сьогодні ФРУ об'єднує близько 140 галузевих і територіальних організацій роботодавців, що представляють найбільш вагомі сектори економіки України, серед яких: машинобудування, автомобілебудування, металургія, аерокосмічна і оборонна промисловості, АПК, хімічне виробництво, IT-сфера, медіа-галузь, ПЕК, медична та мікробіологічна промисловості, будівництво, транспортна сфера та інфраструктура, рітейл та логістика, легка та харчова промисловості, туризм, комунальні послуги, сфера послуг.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Політика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Політика»