
Кабмін постановою від 21.07.2025 №903 перейменував Міністерство економіки України на Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України. Про це ми коротко вже розповідали тут, а тепер, коли з'явився текст самої постанови, розглянемо докладніше.
Звертаємо увагу, що Постанову №903 вже опубліковано в "Урядовому курєрі" 24.07.2025. Тобто з 24 липня вона вже набрала чинності.
«Маємо чітке стратегічне завдання від Президента України та Прем'єр-міністра – максимально зосередити зусилля на зміцненні економічного потенціалу України. На це насамперед буде спрямована синергія об’єднаного міністерства. В рамках об'єднаного міністерства ми формуємо інституційну основу для комплексного підходу до розвитку країни. Ми не стартуємо з чистого аркуша, а вдосконалимо наявні політики Мінагрополітики та Міндовкілля, доповнивши їх компетенціями в інвестиційному плануванні, доступі до донорських ресурсів, механізмах зниження ризиків та реформуванні системи видачі дозволів», — розповів Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев
Ліквідація двох міністерств
Постановою №903 ліквідовано:
- Міністерство аграрної політики та продовольства;
- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
Правонаступником майна, прав і обов’язків цих міністерств є відповідно Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.
Строк проведення ліквідації міністерств становить не більше шести місяців з дня набрання чинності цією постановою (тобто до 24.01.2026).
Строк заявлення кредиторами своїх вимог до Мінагрополітики та продовольства і Мінприроди становить два місяці з дня набрання чинності постановою.
Кабмін утворив комісію з ліквідації Мінагрополітики та продовольства та призначив її головою директора департаменту аграрного ринку, фінансових інструментів та бюджетної політики міністерства Баграта Ахіджанова. Комісію з ліквідації Мінприроди очолив держсекретар міністерства Олександр Задорожний.
Які тепер повноваження у Мінекономіки?
Постановою №903 Уряд затвердив Положення про Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України.
Документ містить 94 сторінки загалом, на яких у переліку його повноважень міститься аж 570 пунктів.
Зокрема, формування економічної та інвестиційної політики; розвиток підприємництва та управління державною власністю; забезпечення продовольчої безпеки та підтримку аграрного сектору; екологічну політику, управління природними ресурсами, охорону довкілля та адаптацію до зміни клімату; регулювання соціально-трудових відносин.
Згідно зі змінами, через Міністра економіки, довкілля та сільського господарства координуватимуться:
- Державна служба експортного контролю України
- Державна служба України з питань праці
- Державне агентство з управління резервами України
- Державне агентство лісових ресурсів України
- Державна служба геології та надр України
- Державне агентство водних ресурсів України
- Державна екологічна інспекція України
- Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
- Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
ВАЖЛИВО! З метою прийняття рішення про визначення аграрного підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період рекомендується подавати пакет документів до Мінекономіки після оновлення їх галузевих Критеріїв.
Що далі?
Міністерству економіки, довкілля та сільського господарства доручено подати в установленому порядку на розгляд КМУ пропозиції щодо внесення до актів законодавства змін, що випливають з цієї постанови.
Разом з Міністерством фінансів під час підготовки пропозицій щодо внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік” вони мають передбачити видатки, необхідні для забезпечення виконання цієї постанови.