• Посилання скопійовано

Кабмін збільшив мікрогранти для креативних індустрій: до 1 млн грн на розвиток бізнесу

Уряд розширив програму мікрогрантів для підприємців у сфері культури та креативних індустрій: збільшено розміри грантів, перелік витрат та відкрито доступ фрілансерам і компаніям

Кабмін збільшив мікрогранти для креативних індустрій: до 1 млн грн на розвиток бізнесу

26 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу». Розповідає Урядовий портал.

Документ, розроблений МКСК, розширив можливості для підприємців у сфері креативних індустрій, а саме:

  • для підприємців у сфері культури та креативних індустрій збільшено максимальний розмір мікрогрантів;
  • розширено перелік витрат, які можна покривати за рахунок гранту (зокрема специфічні творчі послуги: редагування текстів, обробка аудіо- й відео, постпродакшн, виплата роялті);
  • запроваджено гнучкі умови участі для різних форматів бізнесу — від фрілансерів-ФОПів до компаній, що створюють нові робочі місця.

Розміри мікрогрантів:

  • 100 000 грн — для фрілансерів-ФОПів;
  • 200 000 грн — за умови створення 1 робочого місця;
  • 500 000 грн — за умови співфінансування та створення 2 робочих місць;
  • 1 000 000 грн — за умови співфінансування та створення 4 робочих місць.

Зміни до постанови передбачають можливість отримання грантів на розвиток свого бізнесу як фрілансерам, які працюють або вперше зареєструються як ФОП, так і юридичним особам, які працюють у сфері креативних індустрій.

Раніше правила програми мікрогрантів не враховували специфіку творчих професій, тому креативні підприємці часто програвали конкуренцію виробничим чи аграрним компаніям.

«Завдяки новим умовам більше бізнесів у сфері креативних індустрій зможуть отримати фінансову підтримку, розвивати свої ідеї та створювати культурний продукт в Україні», — сказала т. в. о. Міністра культури та стратегічних комунікацій Тетяна Бережна.

Креативні індустрії вже довели свій потенціал: ще у 2020 році вони забезпечили понад 4,2% ВВП України (132,4 млрд грн). Кожна гривня інвестицій у цей сектор приносить майже 2 грн у економіку.

Реалізація цієї програми сприятиме детінізації ринку, зростанню податкових надходжень, а також створенню нових робочих місць у сфері дизайну, моди, музики, народних художніх промислів та інших креативних напрямів.

Підтримка креативних індустрій розглядається як стратегічна інвестиція у відновлення економіки, розвиток культурного простору та формування конкурентоспроможної, сучасної України. Кошти на реалізацію програми надаватимуться з уже існуючих фондів підтримки підприємництва.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Підприємництво»