Головна Усі новини Держрегулювання Закони та підзаконні акти

Діяльність саморегулівних організацій врегулюють окремим законом

МЕРТ оприлюднило проект Закону «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності»
Діяльність саморегулівних організацій врегулюють окремим законом

18 жовтня 2019 року Мінекономрозвитку оприлюднило проект Закону «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності» (завантажити).

Цей законопроект встановлює:

  • загальні засади саморегулювання господарської та професійної діяльності, його завдання та принципи;
  • правову й організаційну основу набуття та припинення статусу саморегулівних організацій, критерії, яким повинна відповідати така організація;
  • добровільність членства суб’єктів господарської або професійної діяльності в саморегулівній організації (обов’язковість членства хоча б у одній саморегулівній організації може бути встановлено виключно законом, що регулює господарську або професійну діяльність у певній сфері (галузі));
  • особливості здійснення контролю саморегулівної організації за дотриманням її членами статуту, правил саморегулівної організації та відповідальність за їх порушення;
  • основи державного регулювання та державного контролю у сфері саморегулювання господарської та професійної діяльності;
  • гарантії незалежності та захисту прав саморегулівних організацій.

Дія цього Закону не поширюватиметься на суспільні відносини у сферах національної безпеки та оборони, забезпечення правопорядку,  суддівського самоврядування, прокурорського самоврядування, адвокатури та адвокатської діяльності, нотаріату.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Закони та підзаконні акти
Теги:
Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі