Головна Усі новини Держрегулювання Закони та підзаконні акти

З 27 лютого діятиме закон щодо нових вимог до статуту ТОВ та ТДВ

Сьогодні, 25 лютого, Президент підписав Закон, яким внесено зміни до Господарського кодексу щодо статуту ТОВ та ТДВ

25 лютого В. Зеленський підписав Закон України від 03.02.2021 №1183-IX "Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю" (він же законопроєкт №3497). Нагадаємо, що у першому читанні його було прийнято 1 грудня 2020 року, а у другому - 3 лютого 2021 року (про це тут).

Ціллю прийняття цього закону було вирішення існуючої колізії між Законом "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" і Господарським кодексом України в частині обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ. 

Остаточний текст Закону вже оприлюднений (дивіться його тут). Законом передбачається:

  • виключення з Господарського кодексу положення про необхідність визначення в статуті часток учасників ТОВ і ТДВ;
  • визначення, що перелік обов’язкових вимог до статутів ТОВ і ТДВ визначається виключно Законом "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".

Цей Закон набере чинності з дня його опублікування. Його було опубліковано в "Голосі України" від 26.02.2021 року №37. Відповідно з 27 лютого почнуть діяти зміни щодо ГКУ. Як це вплине на ТОВ, ми розповімо в окремому коментарі.

***

Читайте також: Нові зміни до статуту ТОВ/ТДВ – без ПІБ учасників та розміру її часток

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Закони та підзаконні акти
Теги:
Статутний капітал , Законопроекти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі