Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Затверджено Порядок обробки персональних даних у Держреєстрі фізичних осіб

Мінфін затвердив Порядок обробки персональних даних у базі персональних даних - Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків

Наказом Мінфіну від 24.02.2015 р. № 210 затверджено Порядок обробки персональних даних у базі персональних даних - Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Порядок розроблено з метою встановлення загальних вимог до організаційних та технічних заходів захисту персональних даних під час їх обробки у базі персональних даних - Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - ДРФО), який формує та веде Державна фіскальна служба України.

До складу персональних даних ДРФО включаються такі дані про фізичних осіб:

 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • прізвище, ім’я, по батькові;
 • дата народження;
 • місце народження (країна, область, район, населений пункт);
 • місце проживання;
 • для іноземців: громадянство та номер, що використовується під час оподаткування в країні громадянства;
 • джерела отримання доходів;
 • об’єкти оподаткування;
 • суми нарахованих та/або отриманих доходів;
 • суми нарахованих та/або сплачених податків;
 • інформація про податкову знижку та податкові пільги платника податків;
 • серія, номер свідоцтва про народження, паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий;
 • інформація про фізичних осіб, які померли.

До ДРФО вносяться відомості про державну реєстрацію, реєстрацію та взяття на облік фізичних осіб - підприємців і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. 

Фізособа - платник податків, стосовно якої здійснюється обробка її персональних даних у ІТС ДРФО, зобов’язана подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки або повідомлення, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви.

Персональні дані в ДРФО зберігаються протягом усього життя фізичної особи - платника податків та 75 років з дати внесення запису про її смерть.

Персональні дані фізичних осіб - платників податків із ДРФО є інформацією з обмеженим доступом. Без згоди фізособи - платника податків її персональні дані можуть передаватися у таких випадках, зокрема:

1) за рішенням суду;

2) коли передача персональних даних прямо передбачена законом України і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини;

3) отримання запиту від інших органів державної влади і місцевого самоврядування, що діють у межах повноважень, наданих законодавством України відповідно до нормативно-правових актів щодо взаємодії обміну або отримання інформації з ДРФО.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Персональні дані

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі