Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Бізнес закликає народних депутатів не підтримувати законопроєкт №2289

Прийняття законопроєкту №2289 несе ризики масового потрапляння на ринок України та використання в сільському господарстві пестицидів, вплив яких на довкілля і здоров’я людей не було досліджено не тільки в Україні, але і в країнах–виробниках

Федерація роботодавців закликала депутатські фракції і групи у Верховній Раді України не підтримувати законопроект №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Законопроектом пропонується вилучити вимогу про обов’язкову умову завезення та застосування в Україні дослідних партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень – наявність документального підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

У разі ухвалення законопроекту Україна може перетворитися у майданчик для випробовування незареєстрованих хімічних речовин, в тому числі тих, що не пройшли випробування та не отримали реєстрацію в інших країнах.

Зараз українські наукові установи для проведення експериментів мають право ввозити і реєструвати невеликі обсяги хімічних речовин. Щоб використовувати хімічні речовини на українських полях, треба проходити процес державної реєстрації, який в Україні становить від одного до двох років. В ЄС процес реєстрації нових діючих речовин становить до 10 років.

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2021 року, яке введено в дію Указом Президента України від 19.03.2021 р. №104/2021, передбачено комплексні заходи щодо регулювання безпечного обігу хімічних речовини, в тому числі пестицидів. Зокрема передбачається імплементація в національне законодавство України актуальних технічних регламентів Європейського Союзу щодо безпечності хімічної продукції, засобів захисту рослин.

Державне регулювання та контроль обігу пестицидів в Україні, здійснення наукових і прикладних досліджень з їх використанням повинно регулюватися у відповідності до кращих світових практик із забезпеченням реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на екологічну безпеку та право кожного на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

Роботодавці закликають народних депутатів не підтримувати законопроект №2289.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Федерація роботодавців України
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Митниця , Законопроекти , Сільське господарство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі