• Посилання скопійовано

2 липня набрали чинності зміни до порядку ведення Держреєстру речових прав на нерухоме майно

23 червня на черговому засіданні КМУ прийняв постанову, яку було розроблено з метою реалізації земельної реформи, зокрема, у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та посилення державного контролю у цій сфері

2 липня набрали чинності зміни до порядку ведення Держреєстру речових прав на нерухоме майно

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою вніс зміни до порядків ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також здійснення Мін’юстом контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідну постанову було розроблено з метою створення нормативних засад реалізації земельної реформи, зокрема у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, та посилення державного контролю у цій сфері.

«Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог закону. Це рішення дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу та правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі», – повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Крім того, за її словами, постановою Уряду передбачені й інші новації щодо особливостей державної реєстрації речових прав на земельні ділянки. Вони, зокрема, стосуються процедурних питань:

  • державної реєстрації заборони передачі емфітевзисом земельної ділянки сільськогосподарського призначення в оренду та припинення такої заборони;
  • державної реєстрації наміру власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення щодо продажу земельної ділянки;
  • державної реєстрації права оренди земельної ділянки, права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), набутого у результаті відчуження такого права її користувачем у випадках, передбачених законом, а також набутого на підставі рішення суду, у результаті примусового звернення стягнення на таке право користування чи у результаті спадкування;
  • відображення відомостей про обтяження речового права та інших пов’язаних із цим відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

«Разом із тим удосконалюються механізми спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації, тестування на знання законодавства у цій сфері та оприлюднення інформації про результати такого тестування тощо», – додала Ольга Оніщук.

 

Від редакції: Йдеться про постанову від 23 червня 2021 р. №663, яка набула чинності 02.07.2021 р. після публікації в "Урядовому кур'єрі" №126. 

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»