Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Уряд змінив підхід до державного контролю якості ліків

Уряд ухвалив постанову щодо покращення рівня державного контролю за якістю медикаментів, що імпортуються в Україну

МОЗ розповідає, що Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 21.07.2021 р. №759 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну». Вона покликана покращити рівень державного контролю за якістю медикаментів, що імпортуються в Україну. 

Ухвалена постанова зокрема передбачає такі нововведення:

  1. Для ліків, вироблених  на підприємствах країн-членів ЄС, Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Нової Зеландії, Японії та Ізраїля не буде проводитися лабораторний контроль, оскільки в цих країнах існує жорстка регуляторна система. Такі лікарські засоби підлягатимуть візуальному контролю, проте за необхідності препарати можуть передавати і на лабораторний аналіз.
  2. За транспортування ліків на лабораторний аналіз відповідальними визначаються суб’єкти господарювання, які імпортують ці ліки.
  3. Встановлено оновлений перелік документів та терміни видачі висновку про якість лікарського засобу, який ввозиться на територію України. Відтепер державний контроль якості лікарських засобів, що ввозяться на територію України за результатами закупівель, що здійснюються особою, уповноваженою на здійснення закупівель, проводитиметься у термін, що не перевищує 5 робочих днів.
  4. Сертифікат якості лікарського засобу має бути перекладеним українською мовою.

Завдяки таким змінам будуть створені умови, що гарантуватимуть надходження на ринок України тільки якісних, ефективних та безпечних лікарських засобів, що є запорукою захисту здоров'я і життя громадян та безпеки держави в цілому.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Міністерство охорони здоров'я України
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Лікарські засоби , Медицина

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі