• Посилання скопійовано

Мінфін оновив Положення про форму та зміст структури власності

Мінфін виклав у новій редакції Положення про форму та зміст структури власності. Зокрема, встановлено форму структури та забезпечено можливість її подання юрособами до ЄДР в е-формі

Мінфін оновив Положення про форму та зміст структури власності

Мінфін наказом від 02.04.2024 №161 (зареєстрований у Міністерстві юстиції 17.04.2024 за №560/41905) виклав у новій редакції Положення  про форму та зміст структури власності.

Як раніше розповідали у Мінфіні, це потрібно було зробити, враховуючи нові вимоги Законів №755 та №361, та з метою забезпечення можливості подання відповідними юридичними особами структури власності до ЄДР в електронній формі. Це дозволить подавати таку інформацію у машиночитабельних форматах і здійснювати автоматизовану перевірку таких даних програмним забезпеченням ЄДР.

Так, змінами, зокрема, встановлено:

  • форму та зміст структури власності юридичної особи;
  • вимоги / параметри до оформлення структури власності;
  • інформацію, яку необхідно зазначити щодо кожної особи, зазначеної у структурі власності;
  • спосіб визначення розміру участі в юридичній особі у відповідному ланцюзі володіння часткою (корпоративними правами);
  • подання схематичного зображення структури власності та вимоги до її оформлення;
  • перелік документів, які мають додаватись до структури власності.

Структура власності відображає:

  • всіх осіб, які прямо або опосередковано володіють однією юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами (всі учасники юридичної особи та кожної особи у кожному ланцюзі контролю / володіння);
  • всіх осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного або вирішального впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;
  • розмір участі (відсоток корпоративних прав), який належить кожній фізичній та/або юридичній особі, кожному трасту та/або іншому подібному правовому утворенню в іншій юридичній особі, трасті або іншому подібному правовому утворенні.

Докладніше про зміни ми розкажемо в окремій аналітиці від редакції.

Наказ набере чинності через 90 днів з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні. Наказ оприлюднений в "Офіційному віснику" 1 травня. 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»