• Посилання скопійовано

Президент заявив, що схвалити Митний кодекс потрібно якомога швидше

Президент України Віктор Янукович вважає невідкладним ухвалення Митного кодексу. Про це він заявив під час відкриття сесії Верховної Ради (ВР) України, передає кореспондент РБК-Україна.

"У 2012 р. ми продовжимо формувати національний простір економічної свободи. Ми повинні будувати його на основі взаємної відповідальності, чесності та партнерства країни і бізнесу. Буде продовжена дерегуляція підприємницької діяльності. Поступово, але неухильно ми будемо виводити економіку з тіні", - сказав Янукович.

Він додав, що значну роль в цьому питанні повинен зіграти новий Митний кодекс: "Я розраховую на те, що парламент розгляне мої зауваження, і розгляне Митний кодекс вже найближчим часом".

Глава держави також зазначив, що "у підприємців багато нарікань на дії влади, адміністративний тиск і перевірки". "Очевидно, настав час обмежити повноваження контролюючих органів і покласти край спробам зупинки підприємницької діяльності за рішенням чиновників. Я вважаю, що такі рішення повинні ухвалюватися виключно судом і тільки за наявності достатніх підстав, тому я найближчим часом... буду працювати над тим, щоб правоохоронці змінювали ставлення до підприємців", - заявив глава держави.

Верховна Рада України схвалила Митний кодекс в цілому як закон 3 листопада 2011 р. Через два місяці, 11 січня Віктор Янукович ветував закон, бо він порушує конституційні гарантії права на підприємницьку діяльність, права власності, не відповідає Конституції України, іншим законам України; створює ризики ухилення від оподаткування, уникнення відповідальності за порушення митних правил. Також Президент запропонував відтермінувати дату вступу Кодексу в силу до 1 січня 2013 року.

Вже після цієї пропозиції Януковича, директор організаційно-розпорядчого департаменту, член колегії Державної митної служби Віктор Бондар заявив, що новий Митний кодекс може набути чинності вже через три місяці.

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»