• Посилання скопійовано

З 24 листопада Україна переходить на нові правила ввезення харчових продуктів тваринного походження

З 24 листопада дозволяється імпортувати тварин або продукцію зі зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин

З 24 листопада Україна переходить на нові правила ввезення харчових продуктів тваринного походження

Урядовий портал нагадує, що з 24 листопада 2019 року закінчується 6-місячний перехідний період та набуває чинності Наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 р. №553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки» (далі – Наказ №553), про що попередньо вже було повідомлено всіх торгових партнерів України та профільних аграрних об’єднань.

Проект Наказу №553 опрацьовувався з 2016 року за участю представників бізнесу, профільних асоціацій та експертів проекту технічної допомоги ЄС та враховує міжнародні вимоги, а також положення європейського законодавства в частині наближення до вимог ЄС. Крім того, на етапі розробки проекту Наказу №553 Україна дотримувалась своїх зобов’язань транспарентності відповідно до членства у Світовій організації торгівлі та нотифікувала відповідний проект документа вперше ще у 2016 році (G/SPS/N/UKR/111; G/SPS/N/UKR/111/Rev.1).

З виданням Наказу №553 визнається таким, що втратив чинність, Наказ Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 14.06.2004 р. №71 «Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україні об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду».

Наказом №553 Україною застосовуються принципи зонування та компартменталізації. Зазначене відповідає міжнародній практиці «гнучкості» торгівлі, коли дозволяється імпортувати тварин або продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин.

Крім того, передбачено зменшення кількості діагностичних досліджень щодо живих тварин, що повинні проводитися на території країни-експортера. У результаті буде зменшено фінансове навантаження на операторів ринку, що планують ввозити в Україну живих тварин.

Наказом №553 встановлено вимоги до таких нових категорій продуктів, як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

Також сформовано перелік країн та потужностей (об’єктів), які протягом останніх п’яти років постачали на митну територію України живих тварин та репродуктивний матеріал, розміщений за наступним посиланням. Наразі ведеться робота з компетентними органами торгових партнерів щодо актуалізації даного переліку та затвердження потужностей (об’єктів) як таких, що мають право імпорту в Україну та відповідають оновленим імпортним вимогам.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»