• Посилання скопійовано

З 5 березня скасовано дію понад 27 тисяч «старих» спецсанкцій ЗЕД

Відповідно до рішення Уряду скасовано дію понад 27 тисяч спеціальних санкцій, застосованих до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності

З 5 березня скасовано дію понад 27 тисяч «старих» спецсанкцій ЗЕД

Кабмін постановою КМУ від 04.12.2019 р. №1180 скасував дію спеціальних санкцій, застосованих до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності відповідно до статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” до 7 лютого 2019 року.

Як повідомляє Мінекономіки, це рішення практично реалізує низку заходів, направлених на валютну лібералізацію відповідно до Закону «Про валюту та валютні операції» та приводить у відповідність норми вищезгаданих законів. Важливо, що скасовуються також раніше застосовані (до введення у дію Закону України «Про валюту та валютні операції») спеціальні санкції.

«Ще один механізм тиску держави на бізнес пішов у минуле. Ми почули бізнес-спільноту та відмінили «старі» санкції, тобто скасування отримало зворотну дію. Це і є наша місія – спрощувати життя бізнесу, а не ускладнювати його», – прокоментував скасування санкцій міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Постанова набере чинності через 30 днів з дня її опублікування. Постанову №1180 було опубліковано в "Урядовому кур'єрі" від 04.02.2020 р. №21. Відповідно вона почне діяти з 5 березня. 

 

 

Довідково

Закон «Про зовнішньоекономічну діяльність» наділяв Мінекономіки повноваженнями накладати санкції за поданнями Державної фіскальної служби і контрольно-ревізійної служби, правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, Нацкомфінпослуг, Нацбанку або за рішенням суду.

Зокрема, за порушення законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо суб’єктів ЗЕД України або іноземних суб’єктів господарської діяльності застосовувалися такі спеціальні санкції:

  • накладення штрафів у разі несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами ЗЕД та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків, пов’язаних із Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
  • застосування до суб’єктів ЗЕД та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення ЗЕД;
  • тимчасове зупинення ЗЕД, у випадках проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Джерело: Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»