• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Які податкові карантинні пільги незабаром скасують: законопроєкт від Уряду

Вилучено з «Моїх новин»

Оприлюднено текст законопроєкту №9385 про зміни до ПКУ, пов'язані із завершенням карантину через COVID-19. Тож, імовірно, що карантин завершиться 30 червня. Водночас втратить чинність більшість карантинних норм. А ще дві технічні зміни внесуть цим проєктом

Які податкові карантинні пільги незабаром скасують: законопроєкт від Уряду

Ми вже розповідали про ухвалення Урядом законопроєкту про зміни до ПКУ, пов'язані із завершенням карантину, встановленого через COVID-19.  14 червня 2023 року Д. Шмигаль зареєстрував його у ВРУ під №9385 "Про внесення змін до Податкового кодексу України, пов'язаних із завершенням карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Метою законопроєкту є усунення технічних неузгодженостей у податковому законодавстві, які можуть виникнути у зв’язку зі скасуванням обмежувальних заходів, що були запроваджені з метою запобігання поширенню на території COVID-19. Адже більшість карантинних норм і так втратить чинність після закінчення пандемії.

Законопроєктом запропоновано такі зміни до ПКУ:

  • скасувати функцію, що тимчасово здійснювалась контролюючими органами в частині формування Реєстру набувачів одноразової компенсації суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату ЄСВ за найманих осіб, та здійснення розрахунку розмірів сум таких компенсацій для їх виплати суб’єктам господарювання − юридичним особам;

  • виключити підпункти 29-3.3, 29-3.4 та 29-3.5 із пункту 29-3 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ. Пунктом 293 встановлено тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів, при цьому підпункти 293.1 та 293.2 мають часові обмеження в дії, а підпункти 29-3.3, 29-3.4 та 29-3.5 не мають таких обмежень, незважаючи на тимчасовість їх запровадження.

У разі прийняття цей закон набере чинності з 1 липня 2023 року.

Нагадаємо, що карантин в Україні діятиме до 30 червня 2023 року (постанова КМУ від 25.04.2023 р. №383). Та, зважаючи на законопроєкт, продовження його не планується. Зауважимо, що 5 травня 2023 року ВООЗ також прийняла рішення про скасування статусу пандемії COVID-19.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»